ליווי תושבים חוזרים

ליווי תושבים חוזרים

ישנם ישראלים רבים שהחליטו לפני מספר שנים לעזוב את הארץ, לעבור למדינה אחרת ולנהל את חייהם שם. לאחר מספר שנים חלקם מחליטים שהם רוצים לחזור ארצה או מתלבטים ורוצים להבין את התהליך. מדינת ישראל מעודדת עלייה ארצה וחזרתם של ישראלים שעזבו את הארץ ומעוניינים לשוב אליה בחזרה. התהליך חזרה לארץ כולל מספר תחומים במקביל שעל התושב החוזר לסדר, עם ליווי תושבים חוזרים אתם עוברים בכל המשרדים הדרושים כדי לחזור הביתה בראש שקט.

ישנן 2 קבוצות של תושבים חוזרים

תושבים חוזרים רגילים

מדובר באנשים אשר היו תושבים ישראלים, החליטו לעזוב את הארץ ולהעביר את מכרז חייהם מישראל למדינה שהם מהגרים אליה. הסיבות יכולות להיות בעקבות רילוקיישן או הקמת עסק בחו"ל וכדומה. בנוסף, הם עזבו את הארץ לפחות ל- 6 שנים ברציפות.

תושבים חוזרים ותיקים

במידה והנכם שהיתם מחוץ לישראל מעל 10 שנים אתם נמצאים בקטגוריית תושבים חוזרים ותיקים. בכדי להיות במעמד תושב חוזר ותיק, תצטרכו לעמוד בקריטריונים נוספים שרשות המיסים תעמיד למבחן מולכם. אותו תושב המעוניין להסדיר את חזרתו יהיה עליו להוכיח את מספר ימי שהייתו מחוץ לישראל לפי פרקי זמן שהרשות בודקת. במקרים אלו מומלץ להיעזר בשירותי ליווי תושבים חוזרים מכיוון שהתהליך הזה מורכב וכולל הגשת בקשה למחלקת מיסוי בינלאומי ברשות המיסים בישראל.

מאמרים נוספים:

מה הן הטבות המס המרכזיות לתושב חוזר?

תושב חוזר זכאי לפטורים ממס רבים כמו הכנסות ממשלח יד ומעסק שהופקו בחו"ל, הכנסות פאסיביות שאינן מעסק, מרווחי הון שהופקו ממכירת נכסים בחו"ל, רווחים ממכירת ניירות ערך בחברה במידה והיה תושב חוץ בזמן העסקה ועוד הטבות רבות. צריך לבדוק במדויק אילו מבין הטבות המס מתאימות לתושב חוזר, עולה חדש או תושב חוזר ותיק שכן ישנם הבדלים ביניהם.

החזרה ארצה לאחר שעברתם למדינה אחרת גובלת במילוי טפסים שונים, הצהרות על הכנסות במדינה האחרת, ברשויות יבדקו את הכניסות והיציאות שלכם מגבולות ישראל ועוד בדיקות רבות נוספות אחרות. על מנת שתמלאו את הטפסים המתאימים לכם ותרוויחו את כל ההטבות שיש לרשותם, היעזרו בליווי תושבים חוזרים על ידי מתמחים בנושא שייתנו לכם את ההכוונה הנכונה למקרה האישי שלכם.

רוצים לקבל מענה מהיר ושירות? מלאו פרטים!