רואה חשבון פרטי

רואה חשבון פרטי

רואה חשבון פרטי – רואה חשבון פרטי הוא איש מקצוע איכותי ומנוסה שכל חברה, ארגון או אפילו עוסק פטור צריכים כדי ליהנות מחיים יפים וקלים בעולם הפיננסים.

רואה חשבון אחראי להסדרת דו"חות ההכנסות וההוצאות של כל עסק, לתשלומי המקדמות למס הכנסה, לאיתור פרצות בגדר ודרכים יצירתיות ליהנות מהטבות פיננסיות והקלות בתשלומי המס וכמובן מקדם את האינטרסים הכלכליים שלכם לכל אורך הדרך.

רואה חשבון איכותי הוא נכס שכדאי ואף מומלץ לשמור קרוב לראש וללב. מה עושה רואה חשבון באופן ספציפי? ומהו רואה חשבון מומלץ באמת?

מהו רואה חשבון פרטי?

מה עושה רואה חשבון פרטי אתם שואלים? רואה חשבון מוסמך אחראי על סיפוק שירותי פיננסיים. בכדי להיות רואה חשבון, על רואה חשבון לעשות תואר והתמחות בתחום, כמו גם לקבל רישיון חוקי מהמדינה לעיסוק בתחום הפיננסים.

כאשר ברשותו הרישיון, רואה חשבון יכול להבין את שפת העסקים ולספק הבנה ושירותים בתחומי הפיננסים בעבור עסקים, אנשים פרטיים, בתי ספר ומגוון רחב של ארגונים, כך שיוכלו לממש את המטרות הפיננסיות שלהם בטווח הארוך.

כל ארגון, ללא קשר לגודלו, זקוק לכישורים, ידע וניסיון המסופקים על ידי רואה חשבון המתמחה בעולם הפיננסים.

הוא מסייע לוודא שכל הפעולות הפיננסיות של החברה מתנהלות כראוי ומוגשות לרשויות המס השונות בזמן, מייעץ במקרה של קושי כלכלי ומנסה לאתר הזדמנויות רווח והנחה להטבת המצב הפיננסי של החברה, לרבות איתור החזרים ומתן בקשות למענקים.

הידעתם כי ישנו רואה חשבון למוניות, לעוסק פטור, עוסק מורשה או רואה חשבון לחברה בע"מ?

תחומי האחריות של רואה חשבון

מה עושה רואה חשבון בפועל? רואה חשבון פרטי באופן כללי אחראי על סיפור ההבנה, הארגון והדיווח הפיננסי בעבור כל עסק, תעשייה או אדם פרטי.

תחומי האחריות העיקריים של רואה חשבון פרטי כוללים בין היתר:

 • בקרה על מידע ונתונים פיננסיים בחברה
 • הכנה של הצהרות פיננסיות וטפסים להגשה לרשויות המיסוי השונות
 • יצירה של תקציב מסודר ומדוקדק, תחזוקתו ומתן בקרה על תקציב החברה לאורך כל רבעון
 • הבטחה להביא לפעילות פיננסית חוקית בהתאם לחוקי מדינת ישראל
 • ביצוע של תכנון אסטרטגי למטרת איתור הזדמנויות והנחות לשיפור המצב הפיננסי של החברה
 • ניהול תזרימי המזומנים של החברה על בסיס חודשי
 • מתן ניטור ושיפור מערך ההתנהלות הפיננסי של החברה בכל יום מחדש
 • הגשת דו"חות ההכנסות וההוצאות של החברה לרשויות המיסוי מידי שנה
 • וידוא כי כל התשלומים אכן בוצעו נכון ובזמן, בכדי למנוע קנסות בעתיד
 • סיוע וייעוץ בנושאים פיננסיים שונים

אלו הם רק חלק מתחומי האחריות בהם מתמחה רואה חשבון מקצועי וממולח.

על ידי עבודה על לוח מחיק למשרד רואה החשבון מדריך את ההנהלה בנושאי הפיננסים ומסייע להסביר כיצד ניתן לייעל את הפעילות שפיננסים של החברה בכל יום מחדש, ולעשות זאת על הצד הטוב ביותר.

מה ההבדל בין רואה חשבון למנהל חשבונות?

רואה חשבון הוא בעל תואר בתחום ראיית החשבון ורישיון לעסוק בתחום לאחר שעבר את מבחן הרישוי הממשלתי.

רואה חשבון פרטי מזוהה כאיש מקצוע איכותי שפוגש בסטנדרטים גבוהים והבנה מעמיקה בעולם הפיננסי, ומטרתו היא להגן על האינטרסים של החברות שהוא מייצג ושל הציבור בכלל, בהתאם לציות לחוקי אתיקה ספציפיים והבטחה להמשיך וללמוד את עולם הפיננסים ולהחכים בו לכל אורך חייו.

מנהלי חשבון הם בעלי לימודי תעודה, ולרוב אחראיים על התנהלות מול ספקים, הפקה של תלושי משכורת והכנה ועריכה של ממסדי נתונים.

בניגוד לרואי חשבון, הם לרוב עובדים מול בנקים על בסיס קבוע ומתמקדים במיקרו על עולם הפיננסים, כאשר רואה חשבון פרטי מתמקד במקרו.

איך בוחרים רואה חשבון מומלץ?

רואה חשבון מומלץ לא תמיד פשוט למצוא, לכן כדאי ואף מומלץ לשקול מהם הקריטריונים שהופכים רואה חשבון פרטי לרואה חשבון מומלץ.

 • אופי הפעילות שלו – קיימים סוגים של רואי חשבון כמו שקיימים סוגים של אנשים. בעוד שישנם רואי חשבון שהם חברותיים ואכפתיים יותר, אחרים מקצועיים ורשמיים יותר. הקפידו לבחור סוג רואה חשבון פרטי שיהיה לכם כיף לעבוד אתו, כך שתוכלו לבנות מערכת יחסים ארוכת שנים בה האינטרסים שלכם בראש מעייניו.
 • עמדו על הניסיון והמקצועיות שלו – רואה חשבון פרטי יכול להיות כזה שעובד עם לוחות מחיקים בשיטתיות ויעילות ומקפיד ללוות אתכם צעד אחר צעד לכל אורך הדרך או עצלן יותר, שפשוט מבצע את הפעולות השגרתיות ללא מחשבה מעמיקה. הקפידו לוודא שאתם בוחרים ברואה חשבון שאכפת לו מכם ומהצרכים שלכם, שמקפיד ללמוד ולרענן את ההבנה שלו שעולמות הפיננסים, מגדיל ראש ועושה עבורכם מעבר למה שצריך.
 • בקשו מהם עצה – אחרי הכול, אם הם מבינים בעולם הפיננסים ויש להם לוח מחיק למשרד הם בהחלט אמורים להיות יכולים לספק את כל התשובות לכל השאלות ואף לאתר פתרונות יצירתיים לקשיים שנתקלתם בהם בעולם הפיננסים.
 • בקשו המלצות – האנשים שיכולים לייעץ לכם באשר לאיכות רואה חשבון פרטי יותר טוב מכולם הם הלקוחות שלכם, לכן כדאי ואף מומלץ שתקפידו לפנות לפחות למספר לקוחות קטנים כגדולים, ותוודאו שהם אכן מרוצים מהשירות שהם מקבלים ומתנהלים בעולם הפיננסים באופן חלק וללא תקלות או קנסות.
 • בדקו את הרישיון שלהם – מאחר וקיימים רמאים בעולם, תמיד כדאי לוודא שרואה החשבון שיושב מולכם הוא אכן מוסמך ובעל רישיון לעסוק בתחום.
 • שאלו באשר להתמחות שלהם – רואה חשבון פרטי יכול לעסוק במגוון של עסקים ולהתנהל בתת קטגוריות של עולמות פיננסיים, כמו גם להתמחות בהם. הקפידו לשאול את רואה החשבון במה הוא מתעסק ביום יום ועל ידי כך לוודא כי הוא אכן עוסק בתחומי הפיננסים שאתם זקוקים להם על בסיס קבוע, ובזכות זאת גם יודע להתנהל עמם ביעילות בהתאמה.

רואה חשבון פרטי הוא איש מקצוע מנוסה ומוסמך שמטרתו לסייע לכם להתנהל בעולם הפיננסים בקלות וביעילות, ואולי גם לחסוך ולהרוויח בזכות איתור של הזדמנויות ופרצות בגדר מצדו של רואה החשבון.

לעומת מנהל חשבונות, רואה חשבונות מתעסק במאקרו של עולם הפיננסים, וחשוב לבחור את רואה החשבון המקצועי והנכון ביותר עבור העסק שלכם, בהתאם לצרכים ולהיטלים הפיננסיים מולם אתם מתמודדים.

תוכן עניינים

רוצים לקבל מענה מהיר ושירות? מלאו פרטים!

רואה חשבון בכפר סבא - cpa-4you

תפקידו של רואה חשבון בכפר סבא

כל חברה בישראל הרשומה כחברה בע"מ מחויבת על פי חוק לשכור את שירותיו של רואה חשבון. אם אתם מחזיקים בבעלותכם חברה המתנהלת בכפר סבא, תרצו

תוכניות חיסכון מומלצות

תוכניות חיסכון מומלצות

תוכניות חיסכון מומלצות – כשעושים צעד משמעותי כמו בחירת תוכנית חיסכון, ישנם פרמטרים רבים בהם צריך להתחשב ולא לשכוח, בכדי לשקול את הצעד החשוב והקריטי

ניהול חשבונאי

שמירת ניירות באמצעות ניהול חשבונאי יעיל

אימוץ פתרונות מודרניים לעתיד בר קיימא בסביבה העסקית המהירה של היום, לא ניתן להפריז בחשיבותו של ניהול חשבונאי יעיל. עם הצורך הגובר ברישומים פיננסיים מדויקים

לוחות מחיקים

שלושת לוחות מחיקים המובילים לעסק

לוחות מחיקים – כאשר אתם מנהלים עסק, בין אם זה סטארטאפ קטן או תאגיד גדול, אופטימיזציה של ציוד המשרד שלכם חיונית לתפעול יעיל ואפקטיבי. חלק