חשבי שכר כחלק מטיפול ברשלנות

חשבי שכר

בעולם התעסוקה המורכב של היום, יציבות תעסוקתית היא לא מה שהיתה פעם. אנשים כבר אינם עובדים עשרות שנים באותו מקום, אלא מחליפים באופן תכוף את מקומות העבודה שלהם. במצב זה לא פעם אנשים מחמיצים את זכויותיהם התעסוקתיות, לרבות בתחום השכר והפנסיה, המגיעות להם ממעסיקיהם השונים. גם במקרים של רשלנות משפטית מצד עורכי דין או רואי חשבון הפכו לנפוצים. עם כל אלו חשוב להתמודד יחד עם חשבי שכר מקצועיים.

העולם התעסוקתי של היום שונה מאוד ממה שהיה אך לפני עשרים וחמש שנה: בעולם התעסוקה של היום יש הרבה פחות יציבות תעסוקתית, ופחות אנשים מועסקים באותו מקום עבודה במשך עשרות שנים. אנשים נוטים יותר ויותר להחליף מקומות עבודה באופן תדיר – תופעה שהיתה נפוצה בעבר בקרב צעירים בעיקר, התפשטה לכל קבוצות הגיל, כולל תופעה חדשה יחסית של תעסוקת מבוגרים בני הגיל השלישי.

אחת ההשלכות המפתיעות של מצב תעסוקתי חדש זה, בו מעסיקים מוחלפים חדשות לבקרים, הינו טעויות רשלניות בחישוב זכויותיהם של עובדים ופורשים, הן בחישובי השכר והן בחישובי ההפרשות לקרנות הסוציאליות השונות הנדרשות על פי חוק, לרבות לקרנות פנסיה.

רשלנות בחישובי שכר ופנסיה הינה עבירה פלילית, אולם בדרך כלל מקרים אלו מטופלים בבתי הדין לעבודה ולא במישור הפלילי עצמו. לא פחות נפוצה מרשלנות זאת, אנו עדים יותר ויותר למקרים של תביעת עורכי דין בגין רשלנות משפטית, וכן מקרים של רשלנות רואי חשבון העושים טעויות חמורות בחישוביהם, העולות ביוקר ללקוחותיהם.

יש משותף אחד לכל סוגי הרשלנות הללו: כדי להתמודד עמן בהצלחה, חשוב להצטייד בחשבי שכר מוסמכים שידעו לאתר את הרשלנות הזו, ולהוכיח אותה כעדים מומחים בבתי המשפט.

מאמרים נוספים:

הדרך הנכונה להתמודדות עם רשלנות בעולם התעסוקה, המשפט וראיית החשבון

רשלנות מקצועית הינה עניין חמור בכל תחום מקצועי; בתחומי השכר, המשפט וראיית החשבון, רשלנות כזו עלולה לעלות בכספים רבים – לפעמים מיליוני שקלים – ללקוח, במיוחד אם מדובר בעסקים או חברות גדולות.

בעולם התעסוקה, אי הפרשה מספקת או נכונה לקרנות הסוציאליות הינה לא רק עבירה פלילית, אלא נזק ממשי למועסק, הסומך על כספים אלו לעת פרישה או במקרה של חלילה הזדקקות לשירותי הביטוח הלאומי עקב תאונה או מחלה.

הצרה היא שרבים אינם בקיאים בזכויותיהם, ואינם יודעים כיצד לבדוק את תלושי המשכורת שלהם או הכנסותיהם. חשבי שכר המשמשים גם כבודקי שכר מוסמכים, יודעים לעשות מלאכה זו כחלק מעבודתם, ולאתר את כל אותם מקומות בהם מועסקים קופחו בתלושי השכר שלהם או בהפרשות לקרנות הסוציאליות שלהם.

גם במקרי תביעת עורך דין, כאשר ישנם נזקים משפטיים וכלכליים ניכרים בעקבות רשלנות מקצועית של עורך דין, יש צורך בחשבי שכר על מנת לאמוד את הנזק, לצורך גיבוש תביעה כנגד מבצעי הרשלנות הזו, ובכדי להעיד כמומחים בתביעה בפני בית המשפט.

רשלנות של רואה חשבון יכולה לסבך לקוחות מול רשויות המס וגורמי האכיפה. על מנת להתמודד עם מצבים סבוכים אלו, בהם רוב האזרחים אינם מתמצאים, חשוב גם כן להצטייד בחשבי שכר המתמחים בסוג תיקים אלו.

תוכן עניינים

רוצים לקבל מענה מהיר ושירות? מלאו פרטים!

רואה חשבון בכפר סבא - cpa-4you

תפקידו של רואה חשבון בכפר סבא

כל חברה בישראל הרשומה כחברה בע"מ מחויבת על פי חוק לשכור את שירותיו של רואה חשבון. אם אתם מחזיקים בבעלותכם חברה המתנהלת בכפר סבא, תרצו

תוכניות חיסכון מומלצות

תוכניות חיסכון מומלצות

תוכניות חיסכון מומלצות – כשעושים צעד משמעותי כמו בחירת תוכנית חיסכון, ישנם פרמטרים רבים בהם צריך להתחשב ולא לשכוח, בכדי לשקול את הצעד החשוב והקריטי

ניהול חשבונאי

שמירת ניירות באמצעות ניהול חשבונאי יעיל

אימוץ פתרונות מודרניים לעתיד בר קיימא בסביבה העסקית המהירה של היום, לא ניתן להפריז בחשיבותו של ניהול חשבונאי יעיל. עם הצורך הגובר ברישומים פיננסיים מדויקים

לוחות מחיקים

שלושת לוחות מחיקים המובילים לעסק

לוחות מחיקים – כאשר אתם מנהלים עסק, בין אם זה סטארטאפ קטן או תאגיד גדול, אופטימיזציה של ציוד המשרד שלכם חיונית לתפעול יעיל ואפקטיבי. חלק