איך למלא טופס 1040

מילוי טופס 1040

טופס 1040 הינו טופס הפועל לשני הכיוונים, בואו נסביר. טופס 1040 הינו טופס המסדיר את מה שנכלל בחוקי המיסוי האמריקאים, בין אם אתם בעלי אזרחות אמריקאית ואתם מתגוררים במדינה אחרת ובין אם אתם בעלי אזרחות זרה אך עברתם לגור בגבולות ארה"ב. אזרחים אמריקאים או בעלי גרין קארד מכירים את הטופס ומה הוא כולל, ישנם ישראלים למשל שעברו לגור בארה"ב וטרם יצא להם להכיר את הטופס ואופן מילויו.

מה זה טופס 1040?

טופס 1040 הינו טופס המצהיר למס הכנסה האמריקאי על ההכנסות החייבות במס. את טופס צריכים למלא אזרחים אמריקאים ובעלי גרין קארד (גם אם אינם גרים בארה"ב בשני המקרים) ואזרחים זרים שהיגרו לארה"ב. הטופס כולל את כל סוגי ההכנסות שאותו אדם הרוויח ושאותן הכנסות חייבות בתשלום מס לפי חוקי המס האמריקאי. תהליך הגשת דוחות מס אמריקאים בפרט אינו תהליך פשוט ואי עמידה בדרישות מהווה עבירה על החוק.

מתי מגישים את הדו"ח ומתי משלמים?

טופס 1040 הינו טופס שנתי שיש למלא ולהגיש אותו עד ליום ה 15 בחודש אפריל של השנה העוקבת. אם אתם רוצים למשל להגיש טופס עבור שנת המס 2018 עליכם להגיש את הטופס עד ה 15 לאפריל 2019. במקרים מסוימים ניתן לקבל הארכה עד ה 15 לאוקטובר, כמו למשל אם אתם אזרחים אמריקאים מתגוררים מחוץ לארה"ב, במקרים חריגים תוכלו לבקש אף הארכה עד ל 15לדצמבר של השנה העוקבת. חשוב לציין, עדיף לבקש הארכות ולהמתין לאישורן כיוון שדיווח שלא בזמן עלול להוביל לסנקציות חמורות מצד רשויות המס האמריקאיות כמו קנסות וריביות גבוהות.

מה הדו"ח כולל?

טופס 1040 מצהיר עבור רשויות המס האמריקאיות על כל החשבונות הפיננסיים הזרים (אלו המתנהלים מחוץ לגבולות ארה"ב) בהם אותו אדם הוא בעלים, שותף או מורשה חתימה. החשבונות הפיננסיים שעליו לדווח כוללים בין היתר חשבון בנק, תיק ניירות ערך, פיקדונות וחסכונות, קרנות שונות כמו קרן השתלמות או קרן פנסיה, ביטוח מנהלים וכדומה. חשוב לציין כי את הטופס צריכים למלא אזרחים אמריקאים, בעלי גרין קארד או תושבי ארה"ב שסה"כ החשבונות הפיננסים שהם שותפים, בעלים או מורשה חתימה גבוה מ 10 אלפים דולרים.

רוצים לקבל מענה מהיר ושירות? מלאו פרטים!