רואה חשבון לחברה בע"מ

רואה חשבון לחברה בע"מ

רואה חשבון לחברה בע"מ – בעלי עסקים רבים נעזרים בשירותי ראיית חשבון לעסק שלהם. בין אם הם חברה קטנה המעסיקה מספר עובדים בודדים ובין אם החברה הינה חברה גדולה ומעסיקה מאות עובדים. בשני המקרים אנחנו נתקלים בהרבה מאוד בעלי עסקים המעדיפים לפנות למי שמומחה לפיננסים, רואה חשבון לחברות או לחברה קטנה, בעל העסק יכול להמשיך בפיתוח וצמיחת העסק מבלי להתעסק בכל החשבונאות המשעממת המתלווה לפתיחת עסק.

מהי חברה בע"מ?

חברה בע"מ (בעירבון מוגבל) זו חברה שאחריות בעלי המניות מוגבלת בהתאם לתקנון החברה. הרעיון המרכזי של חברה בע"מ הוא ליצור הפרדה באחריות בין בחברה עצמה ובין בעלי המניות שלה, בצורה זו בעלי המניות מוגנים מפני תביעת תשלום מעבר לסכום שהשקיעו בעת רכישת מניות החברה. בדרך זו ניתן ביטחון כלכל הן לבעלי החברה והן למשקיעים בה, זה מעודד השקעות נוספות ומאפשר לחברה לגייס ממשקיעים את ההון הדרוש לה כדי להתפתח בקלות יחסית על ידי הנפקת מניות.

מאמרים נוספים:

למה להעסיק רואה חשבון לחברה בע"מ?

על פי חוק, כאשר חברה הופכת להיות חברה בע"מ עליה להעסיק רואה חשבון לחברות שיטפל בכל הנושאים הפיננסיים של החברה, שידווח לרשויות המס ויעביר את תשלום המיסים בזמן, לרשום בספרים את כל ההוצאות וההכנסות וגם לייצג את החברה במקרה הצורך מול מס הכנסה. עוסק פטור ועוסק מורשה אינם חייבים בליווי של רואה חשבון לעסק שלהם והם יכולים לייצג את עצמם, אך ברוב המקרים גם עסקים אלו נעזרים בשירותי רואה חשבון שיעניק להם את הביטחון והשקט הנפשי מול הרשויות.

חברה בע"מ או חברה בבעלות פרטית, עצמאי?

ההבדלים בין חברה בע"מ לבין עצמאי, בין אם עוסק פטור, עוסק מורשה הם עצומים. למשל בחברה בע"מ, פתיחת תיק במס הכנסה והגשת דו"ח שנתי מוטל על בעל השליטה בחברה והחברה עצמה היא שעומדת מול מס הכנסה. להבדיל מעצמאי שהוא זה שעומד מול רשויות המס ועל אחריותו לשלם את מקדמות המס. בחברה בע"מ אין צורך בשקיפות מי הם הבעלים ועצמאי חושף את עצמו מההתחלה.

בעלי חברה בע"מ? אנחנו מזמינים אתכם להתייעץ עם רואה חשבון לחברה בע"מ מקצועי ובעל ניסיון. השאירו פרטים כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם האפשרי.

רוצים לקבל מענה מהיר ושירות? מלאו פרטים!