רואה חשבון ברמת גן

רואה חשבון ברמת גן - cpa-4you

מה ההבדל בין מנהל חשבונות לרואה חשבון ברמת גן או בכל מקום בארץ?

ישנם הרבה אנשים המתבלבלים בין שירותי ראיית חשבון לבין הנהלת חשבונות, הם עובדים זה עם זה, שניהם מטפלים באופן שוטף בנושאים הכלכליים של העסק, אז מה מבדיל בין השניים? ננסה לעשות לכם קצת סדר בין הדברים ולהסביר מה הם ההבדלים הגדולים בין שני בעלי המקצועות הללו.

תפקידו של מנהל חשבונות

בהנהלת החשבונות יושבים מנהלי חשבונות שעברו הכשרה קצרה יחסית המתמקדת בתחום המיסים. תפקידו של מנהל חשבונות הוא לרכז את ההוצאות וההכנסות של העסק שלכם, לאסוף את כל המידע שהוא יכול באמצעות חשבוניות שאתם מעבירים לו חודש בחודשו. את אותן החשבוניות הוא מפריד לפי נושאי הוצאה ונושאי הכנסה לפי הקטגוריות השונות שניתן לרשום אותן בהתאם להנחיות והוראות מס הכנסה.

רגע, זה לא מה שעושה רואה חשבון?

אז זהו שלא. רואה חשבון ברמת גן למשל יחזיק במשרדו מנהל חשבונות שיעשה את העבודה שהוזכרה עד כה,  כדי שהוא יתפנה לכל שאר ההתנהלות הפיננסית מול רשויות המס. לימודי ראיית החשבון ארוכים ומעמיקים יותר מהנהלת חשבונות וכדי להיות בעל מקצוע עליהם לעבור הכשרה אקדמית קשה ומורכבת.  עם סיום הלימודים יש לרואה החשבון ידע רחב מאוד בכל הקשור לפעולות המס של כל בית עסק לאורך כל השנה, שכחלק מכלל הפעולות האלו נרשמים גם ההוצאות וההכנסות של העסק.

זה אומר שאני צריך שיהיה לי רואה חשבון?

לרואה חשבון ברמת גן או בכל מקום בארץ יש סמכות ואחריות רבה יותר ממנהל חשבונות. אתם מנהלים עסק ועליכם להגיש הצהרת הון, זהו דו"ח שנתי שמגישים לרשויות המס, עליכם להיעזר ברואה חשבון מוסמך ומוכר על ידי רשות המיסים שיגיש את הטפסים ויצהיר על העסק שלכם. בנוסף, אם רשות המיסים תבוא אליכם עם שאלות ובירורים בנוגע לפעילויות בעסק שלכם, מי שיכול לייצג אתכם על הצד הטוב ביותר יהיה רואה החשבון כי הוא מוסמך לעשות זאת מול רשות המיסים. יקל עליכם מאוד אם העסק שלכם ברמת גן שגם רואה חשבון ברמת גן יטפל עבורכם בחשבונות העסק.

רוצים לקבל מענה מהיר ושירות? מלאו פרטים!