איך יודעים אם רואה חשבון מתאים לכם או לא, איך לבחור רואה חשבון שינהל את החשבונות הפיננסיים של העסק שלכם מול הרשויות בצורה האופטימאלית ביותר עבורכם ומתי אתם חייבים בליווי של רואה חשבון. כל אלו שאלות שעולות בפני בעלי עסקים רבים שנמצאים בתחילת דרכם. אם אתם פתחתם עסק ברעננה למשל ברוב המקרים תעדיפו רואה חשבון ברעננה. למה? כל התשובות בהמשך המאמר.

איך לבחור ברואה חשבון שיתאים לעסק שלכם?

עסקים רבים מתלבטים בתחילת דרכם את לקחת את שירותי ראיית החשבון או להתמודד עם חשבונות העסק בעצמם. אם אתם עוסק פטור או עוסק מורשה, אין מחובתכם לקחת את שירותי ראיית חשבון לעסק שלכם. אך אם אתם בעלי עסק בע"מ אתם מחויבים להצטייד באחת כזה.

איך תבחרו ברואה חשבון לעסק שלכם?

לאחר ההתלבטויות הרבות בחרתם שאתם רוצים שרואה חשבון ברעננה למשל ינהל עבורכם את החשבונות הפיננסיים של העסק שלכם. תשאלו את עצמכם שאלה ראשונה האם הגישה אליו תהיה נוחה לכם, אם העסק שלכם ממוקם ברעננה אזי הבחירה המושכלת תהיה להיעזר ברואה חשבון מאותה העיר.

למה הקרבה הגאוגרפית חשובה?

התנהלות העסק שלכם מול רואה החשבון היא די שוטפת, אתם על בסיס חודשי מעבירים לו את החומר הדרוש לו על מנת להנפיק לכם דוחות חודשיים, אם יש לכם עובדים שכירים בעסק אתם משלמים להם משכורות, אתם מורידים להם מס, קרן השתלמות ופנסיה ועוד כל מיני סעיפים שעל מנת שהדוחות יהיו תואמים לפעילות העסק אתם צריכים מישהו שינהל לכם את כל הניירת על בסיס קבוע. אז אם העסק שלכם ברעננה, תירצו שגם רואה חשבון ברעננה ינהל עבורכם את כל המסמכים. אתם תחסכו זמם נסיעה משמעותי, לא תצטרכו להמתין בפקקים בשעות הלחץ והגישה אליו תהיה מהירה ונוחה יותר.

איך תדעו שבחירתכם טובה לכם?

בחירת רואה חשבון לא נעשית בצורה שרירותית, בקשו המלצות מחברים, התייעצו עם בעלי עסקים אחרים באזור על מנת שימליצו לכם על רואה חשבון ברעננה שתוכלו להיעזר בשירותיו. חוות דעת טובות על רואה חשבון יעניקו לכם תחושת ביטחון שאתם עושים את הבחירה הטובה ביותר.